3 punkty jadą na St Marys !

Stoke City nie dało rady na własnym terenie ekipie Southampton i to goście zwyciężyli 1-2. Od pierwszej minuty mecz był wyrównany, jednak to lepszą sytuację stworzyli sobie Święci, kiedy to w 10 minucie po strzale główką Jack Butland przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W 11 minucie z rzutu rożnego kapitalnie dośrodkował Steven Davis, a Graziano Pelle tym razem pokonał bramkarza gospodarzy. W 30 minucie Shane Long podał piłkę, a włoski napastnik ponownie wpisał się na listę strzelców. W szeregach Stoke kontuzji doznał Bojan Krkić, który w 32 minucie opuścił plac gry. Po przerwie gra Świętych nieco się pogorszyła i The Potters zdobyli bramkę kontaktową. Southampton oddało dwa bardzo niecelne strzały, a w 58 minucie strzelec bramki Marko Arnautović oddał bardzo mocny strzał z ostrego kąta, ale Forster obronił to uderzenie. Obie ekipy grały bardzo zacięcie i w 92 minucie Sadio Mane obejrzał czerwoną kartkę. Ostatecznie to Southampton wygrało ten mecz i awansowało na 7 miejsce w tabeli z 44 punktami na koncie.